MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 1, 2, 3 - popis

11. února 2010 v 19:47 | Ivetka |  MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 1,2,3
Muzikál ze střední (anglicky: High School Musical) je úspěšný americký film. První díl byl odvysílán 20. ledna 2006, třetí díl jsme mohli v našich kinech poprvé vidět 4.prosince 2008.
Velmi úspěšný byl i soundtrack, který byl nejprodávanějším albem roku 2006.[1]

Hlavní postavy ve filmu jsou Troy Bolton (Zac Efron), kapitán basketbalového mužstva Wildcats - "Tygři" a Gabriella Montez (Vanessa Hudgens), intelektuálka kterou zajímá matematika a vědy. Společně se chtějí zúčastnit školního muzikálu, jejich rivaly jsou Sharpay Evans (Ashley Tisdale) a její bratr Ryan Evans (Lucas Grabeel). Další důležitou postavou je "Kelsi Nielson" (Olesya Rulin), která ke školnímu muzikálu skládá hudbu.
Troy s Gabriellou se potkají o zimních prázdninách, na silvestrovském večírku, kde je vyberou do karaoke soutěžě, kde zpívají píseň Start of Something New. Od té doby, co se potkají i ve škole, mají k sobě zvláštní vztah. Troy se ale bojí říct svým kamarádům, že umí zpívat a tak to drží v tajnosti. Dokud si ale jejich největší nepřátelé Sharpay a Ryan Evans, kteří v divadle září už od malička, nevšimnou jejich zájmu na školním muzikálu. Při zkouškách na hlavní roli, jsou tito dva jasní vítězové, dokud nezpívá Troy a Gabriella, a tak se uskuteční druhé kolo. Ale basketbalový tým a tým "chytrých" to jen tak nechtějí nechat, a tak na udělají past, do které se Troy chytne a Gabriella slyší Troye, jak říká, že už mu na ní nezáleží. Troy však neví, že to Gabriella slyšela a tak je překvapen, když se mu vyhýbá a odmítá jít na druhé kolo. Oba dva jsou smutní, a tak se nejlepší kamarád Troye, Chad s kamarádkou Gabrielly, Taylor, rozhodnou udělat něco s tím, aby se tak netrápily a dali se zase dohromady. Troy souhlasí, ale Gabriela se nedá tak lehce přemluvit. Troy se staví u Gabrielly doma, ale ta se zapře, že si píše úkoly, ale Troy se nenechá jen tak odbýt, a tak jí začne volat. Gabriella si rozsvítí v pokoji a Troy vyleze na její balkón, kde ji zazpívá kousek písničky, u které se seznámili. Od toho dne spolu začnou trénovat na druhé kolo. Ale bohužel je uslyší Sharpay a Ryan, a vědí, že pokud by se druhé kolo přesunulo na další den, ani jeden z nich by to nestihl, protože Gabriella má desetiboj, a Troy zápas v basketbalu. Snaží se proto přemluvit paní profesorku, aby druhé kolo přesunula, což se jim nakonec povede. Tygři a Gabriela s Taylor však neztrácejí hlavu a podaří se jim udělat zkrat v tělocvičně a zároveň ukončit desetiboj, a tak můžou zpívat. Všem se jejich píseň líbí, a tak dostanou role. Konec se odehrává na hřišti, kdy Tygři vyhrají zápas a vše končí písní, o tom že sny se mohou vyplnit.

Druhý díl začíná koncem školy a odehrává se během prázdnin. Všichni se snaží najít nějákou práci na léto. Sharpay ale plánuje opět nějáké podrazy na ostatní. Její rodiče vlastní golfový klub Lava Springs, kam Sharpay s Ryanem jedou. Donutí správce, aby najal Troye na léto. Troy samozřejmě nabídku práce přijme, ale dohodí tam i své spolužáky a také Gabriellu.
To Sharpay ale vůbec nechtěla. Správce Fulton má za úkol se jich zase zbavit. Takže je za různé prohřešky trestá. Troy s Gabriellou je sbírají pěkně svižně a ke třem k vyhazovu z práce jim chybí už jen jeden, Kdo by odolal pikniku na golfovém hřišti nebo večeru v klubovém bazénu. Troy pak s Gabriellou plánuje vystoupit na večeru, kde proběhne soutěž talentů, které se mohou zůčastnit i zaměstnanci klubu. S Gabriellou zpívají píseň "You Are The Music In Me", kterou jim napsla Kelsi, která v klubu dostala práci hrát dámám k čaji na piáno.
Sharpay ale nasadí jinou taktiku: snaží se zlákat Troye. S pomocí tatínka ho začne od Gabrielly a spolužáků za vidinou stipendia na vysokou školu. Troy dostane lepší práci, je zván na obědy, kde ho jeho kamarádi obsluhují a podobně. Troy se sice brání, ale také si na to pomalu zvyká. Na spolužáky a Gabriellu přestane mít čas. Sharpay plánuje s Troyem zpívat na klubovém večeru v soutěži talentů upravenou verzi písně Troye a Gabrielly. Proto se zbaví i svého bratra Ryana. Ten se zas na oplátku přidá k Troyovým spolužákům a nacvičí s nimi vlastní číslo.
Sharpay ale překazí i to, když zakáže zaměstnancům vystoupit. Troyovi mezitím dojde, co se děje a že přišel o Gabriellu i kamarády a pokusí se to napravit. Osmítne vystoupit s Sharpay a donutí ji, aby dovolila spolužákům vystoupit na soutěži. Nakonec si zazpívá na soutěži talentů Troy s Gabrielou píseň "Everyday", spolužáci se k nim připojí a vše je zase v pořádku.

Obsazení
Troy Bolton - Zac Efron
Gabriella Montez - Vanessa Hudgens
Sharpay Evans - Ashley Tisdale
Ryan Evans - Lucas Grabeel
Chad Damfort - Corbin Bleu
Taylor McKesie - Monique Coleman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama